Drugą siedzibą Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce będzie Wrocław.
Tak w głosowaniu zadecydowali eurodeputowani oddając 24 głosy na nasze miasto. Wielką szanse miał również Kraków, który otrzymał 18 głosów.
O utworzenie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego ubiegało się 11 polskich miast. W kolejnych turach odpadały kolejno Łódź i Poznań, potem Katowice i Gdańsk i ostatecznie Kraków.
Uruchomienie biura planowane jest na początku 2011 r., nieoficjalnie wiadomo, że powstanie ono na miejscu obecnego lokum Ośrodka Kultury i Sztuki w Rynku.
Wrocław zauroczył komisję nie tylko dynamiką postępu modernizacji miasta ale również obecnością wielu prestiżowych uniwersytetów jak i infrastrukturą drogową i lotniczą, a także potencjalną atrakcyjnością dla organizacji międzynarodowych kongresów czy targów.
Przedstawicielstwo Europarlamentu niesie ze sobą wiele korzyści; zapewnia szybki dostęp do informacji dotyczących działalności unijnych instytucji, które na miejscu mogą uzyskać mieszkańcy, ale także samorządy czy np. organizacje gospodarcze.
Głównym zadaniem biur jest informowanie o tym, co robi Unia Europejska, a także promowanie jej idei. Organizują one również debaty, szkolenia i kursy oraz spotkania tematyczne, udostępniają publikacje poświęcone integracji europejskiej.